Dawid Kukliński

Zostałem krawcem w nietypowy sposób – zaczynałem jako amator. Irytowało mnie, że kupowane w sklepie garnitury nie leżą na mnie tak jak bym chciał. Zacząłem zgłębiać temat i zafascynował mnie świat krawiectwa miarowego.

Przez kilka lat samodzielnie uczyłem się jak tradycyjnymi metodami uszyć dobrze leżącą marynarkę czy spodnie. Na kolejne próby zmarnowałem dziesiątki metrów materiału i setki godzin co czasem było bardzo frustrujące.

Kiedy już udawało mi się szyć nieźle wyglądające (jeszcze nie wykonane perfekcyjnie ale już znacznie lepsze od tego co mogłem kupić w sklepie) marynarki na siebie, zacząłem pokazywać je na forum butwbutonierce.pl (wtedy jeszcze bespoke.pl) i pojawiły się pierwsze pytania o szycie na zamówienie. Długo nie chciałem przyjmować zleceń ale w końcu umiałem dość, żeby z czystym sumieniem brać za swoją pracę pieniądze. Odbyłem też staż w Londynie na którym uczyłem się szycia marynarek metodami stosowanymi na Savile Row. Po kilku latach dorabiania sobie szyciem miarowym, odszedłem z ówczesnej pracy i w 2018 r. krawiectwo stało się moim jedynym źródłem utrzymania.

Obecnie moją pracę chwalą takie autorytety jak Bernhard Roetzel, mam grono stałych klientów w Warszawie i Berlinie i jestem przez koneserów wymieniany w gronie kilku najlepszych krawców w Polsce.

 

Jakość

Na każdego z klientów kroję indywidualny szablon uwzględniający wszystkie unikalne cechy sylwetki. Każdy wyrób krojony jest przeze mnie i szyty w mojej pracowni przez wykwalifikowany zespół. Zwracam szczególną uwagę na detale takie jak zgranie wzorów, precyzyjnie wykonane kieszenie czy ręcznie obszyte dziurki. Wszystkie marynarki i płaszcze szyte są tradycyjnymi technikami na płótnie a nie klejonych wkładach. Taki sposób wykonania zapewnia długowieczność ubrania.

Niektóre realizacje

Klienci o mnie

Dawid Kukliński is one of the best tailors I know. He is a master of his trade, highly talented in his craft. He masters the cut and never loses sight of the aesthetic aspects. He has a great deal of knowledge about the cut, fabric and fashion styles of the past decades. The knowledge allows him to make suits in a modern cut. The suits fit perfectly, the armholes are ideal and cut high, perfect shoulders and perfect length. It is a delight to philosophize and talk about fashion with Dawid. I would like to recommend him to all gentlemen in the world.
Christian Geng
I was very happy with the way the jacket felt and also as it looked when I saw it in the mirror a moment later. [...]His cutting and tailoring is of excellent quality. All in all Dawid offers very good value for money.
Bernhard Roetzel

Ceny

Garnitur dwuczęściowy

od 7000 zł

Garnitur trzyczęściowy

od 8500 zł

Marynarka

od 5500 zł

Spodnie

od 1500 zł

Kamizelka

od 1500 zł

Smoking

od 8000 zł

Płaszcz

od 6500 zł

Kontakt

Jeżeli masz jakieś pytania z przyjemnością na nie odpowiem. Zapraszam do kontaktu mailowego: dawid.kuklinski@gmail.com lub telefonicznego +48 505 134 891